Zpět
Aktuální-projekt / Projekt " FN Brno - 2022
Projekt " FN Brno - 2022 Projekt " FN Brno - 2022

Projekt " FN Brno - 2022

Umělecká výmalba dětského oddělení.
FN Brno se na nás obrátila s prosbou o uměleckou výmalbu viz. e-mail:

Vážená paní Piňosová,
 
pomalu se blíží konec roku a i my v Dětské nemocnici začínáme rekapitulovat, co nám minulé roční období přineslo. Mezi pozitivními věcmi zaujímá významnou pozici výmalba, kterou Váš nadační fond realizoval v dalších prostorách naší nemocnice. Mnohá místa získala „nový kabátek“ a stala se tak příjemnější a útulnější nejen pro malé pacienty, kteří v našich zdech pobývají, ale i pro jejich rodiče a další návštěvníky. Zvláště si ceníme výmalby na pracovišti, které se svým zaměřením vymyká standardu. Jedná se o Centrum provázení – místu, kam přicházejí zarmoucení rodiče i sourozenci dětí, které se nachází ve velmi nepříznivém zdravotním stavu nebo dokonce i dětí zesnulých. Zde se Vám podařilo vytvořit svojí malbou velmi konejšivou atmosféru, která je vzdálená od běžného nemocničního prostředí a navozuje klidný a zjemňující dojem. 


 
Byli bychom velmi rádi, pokud by projekt mohl pokračovat i v roce 2022. O úpravy si totiž přímo volá jedno z nejexponovanějších míst – čekárny Poliklinické a ambulantní části. Ty jsou využívány doslova ve dne, v noci. V podvečerních a nočních hodinách zde pracuje lékařská služba první pomoci. Často sem tedy přichází děti s vážnými akutními problémy a úrazy. V nočních hodinách se jim takové situace snáší poněkud hůře a pokud se již v úvodu dostanou do míst, které září barvami a optimismem, bude pro to pro ně posun ke zvládnutí stresu a bolesti. Pro hospodaření nemocnice není nevýznamné, že Vámi upravené zdi vynikají velkou odolností a nevyžadují po dlouhá léta žádné opravné práce. Snadná hygienizace v době, kdy Covid vládne světu, je tím největším technickým bonusem. 
 
Vážená paní Piňosová, děkujeme Vám za přízeň, kterou jste v letošním roce naší nemocnici věnovala a těšíme se, že s pomocí Vaší a díky přízni laskavých sponzorů bude projekt žít i v roce 2022.
 
Se srdečnými pozdravy
 
 
PhDr. Jana Šífová, MBA
Zástupce Zdravotnického náměstka pro NLZP pro Dětskou nemocnici
FN Brno – Dětská nemocnice
Černopolní 9, 625 00 Brno

[email protected]
Tel.: 532 234 474
Mobil: 775 761 702

 
Jde o velký projekt  a my jsme oslovili s prosbou o finanční pomoc všechny obce a města okresu Brno a Brno venkov.

Přispět můžete i VY na transperentní účet :
KB Hodonín 1150/0100


Na naše volání nám zatím odpověděli a finančně nás podpořili
města a obce:
obec MORAVANY
obec OPATOVICE


firmy:
RENOL CZ, s.r.o.
KLIMABOTT s.r.o.
ŠIMEK VODO-TOPO-PLYN s.r.o.
IRA, spol. s.r.o.

 
jednotlivci:
Ing. Luďka SVOROVÁ
Miroslav RAISIGL

Marta VYROUBALOVÁ
Josef BACHUREK
Lubica ŠUPOVÁ
Jitka BACHURKOVÁ
Jana Sladkovská
Ivana Macháčková
Jitka Jelínková
Iva Barszczová

MOC DĚKUJEME ZA VŠECHNY BUDOUCÍ MALÉ PACIENTY!!