Zpět
Aktuální-projekt / Projekt "Bulovka-2023"
Projekt "Bulovka-2023" Projekt "Bulovka-2023"

Projekt "Bulovka-2023"

Projekt "Bulovka-2023"

Umělecká výmalba Pediatrického oddělení nemocnice Bulovka.

Zpracování projektu Bulovka 2023
 

Dětské oddělení Fakultní nemocnice Bulovka funguje jako samostatné pracoviště nemocnice od 1. října 1949. V roce 1996 se oddělení přestěhovalo z původního umístění do nově zbudovaného pavilonu 15, kde sídlí společně s Gynekologicko-porodnickou klinikou, Neonatologickým oddělením a Klinikou plastické chirurgie. 

Oddělení má  30 lůžek včetně 5 lůžek nižší intenzivní péče. V současné době disponuje také dvěma nadstandardními pokoji, které jsou přednostně obsazovány kojenými dětmi s matkou.

V ambulantní i lůžkové části oddělení pečují o  děti od  novorozeneckého věku do 19 let. Ambulantní složka je rozdělena na všeobecnou ambulanci a ambulance specializované. Nemocncie se  zaměřuje na  onemocnění dýchacích cest, bronchiální astma, onemocnění srdce, endokrinní choroby, onemocnění ledvin a močových cest a choroby trávicího traktu. Zajišťuje také případné konzultace dětského neurologa. 

S vedením nemocnice jsme se dohodli, že pro děti ozvláštníme a zútulníme toto prostředí o dětské motivy. Společnými silami chceme přetvořit poněkud fádní zdi na hravé a příjemné prostředí. Z naší mnohaleté zkušenosti víme, že bazální terapie opravdu funguje a děti lépe snáší jak komunikaci s lékařem, tak i vlastní vyšetření. 

Postupně uvažujeme o zvelebení všech 8 pokojů, vše samozřejmě závisí na sponzorské podpoře.

Podařilo se nám tento rok zrealizovat jeden pokoj s motivem Krajiny Jaro-Zima, který bude doplněn o 3D závěsné obrázky s motivy našich zvířátek.