Zpět
Aktuální-projekt / Projekt " Bulovka-2024"
Projekt " Bulovka-2024" Projekt " Bulovka-2024"

Projekt " Bulovka-2024"

PROJEKT „Bulovka - 2024“

Umělecká výmalba Pediatrického oddělení nemocnice Bulovka

Zpracování projektu Bulovka 2024

 

 

Dětské oddělení Fakultní nemocnice Bulovka funguje jako samostatné pracoviště nemocnice od 1. října 1949. V roce 1996 se oddělení přestěhovalo z původního umístění do nově zbudovaného pavilonu 15, kde sídlí společně s Gynekologicko-porodnickou klinikou, Neonatologickým oddělením a Klinikou plastické chirurgie. 

Oddělení má  30 lůžek včetně 5 lůžek nižší intenzivní péče. V současné době disponuje také dvěma nadstandardními pokoji, které jsou přednostně obsazovány kojenými dětmi s matkou.

V ambulantní i lůžkové části oddělení pečují o  děti od  novorozeneckého věku do 19 let. Ambulantní složka je roz-dělena na všeobecnou ambulanci a ambulance specializované. Nemocncie se  zaměřuje na  onemocnění dýchacích cest, bronchiální astma, onemocnění srdce, endokrinní choroby, onemocnění ledvin a močových cest a choroby trávicího traktu. Zajišťuje také případné konzultace dětského neurologa. 

S vedením nemocnice jsme se dohodli, že pro děti ozvláštníme a zútulníme toto prostředí o dětské motivy. Společnými silami chceme přetvořit poněkud fádní zdi na hravé a příjemné prostředí. Z naší mnohaleté zkušenosti víme, že bazální terapie opravdu funguje a děti lépe snáší jak komunikaci s lékařem, tak i vlastní vyšetření. 

Postupně uvažujeme o zvelebení všech 8 pokojů, vše samozřejmě závisí na sponzorské podpoře.

V tuto chvíli je již realizován jeden pokoj a v tomto roce přibudou další tři.

Projekt " Bulovka-2024"